2013. május 21.,
Konstantin napja

Szigorítják a biztosítók a villámkárok kifizetését

2012-07-06 10:11:50 - Baranyanet - MTI

Több biztosító szigorít a villámcsapásban tönkrement számítógépért, plazma TV-ért kifizethető kártérítési szabályokon, ezentúl csak annak fizetnek, aki az úgynevezett kisfeszültségű áramkörökből álló elektromos szórakoztatóeszközöket villám- és túlfeszültség-védelemmel is felszerelte.

A CLB biztosítási alkuszcég szerint a szigorítás oka, hogy túl sok az úgynevezett másodlagos viharkár. Az alkuszcég szerint nem véletlen, hogy erre éppen most került sor, hiszen csak az elmúlt két hónapban olyan erős villámlással járó viharok tomboltak az ország különböző pontjain, hogy a kockázatviselőknek több százmillió forintot kellett kifizetniük. A kártérítések jelentős része tönkrement elektronikai berendezésekért, azon belül is a villámcsapás okozta úgynevezett másodlagos hatásként megrongált szórakoztatóelektronikai eszközökért járt.

Az alkuszcég szerint az egyéb, a háztartási ingóság kategóriába tartozó elektromos háztartási gépeknél, az épületgépészeti berendezéseknél, klímáknál, kapunyitó motoroknál, riasztóknál továbbra sem feltétel a kifizetéshez a túlfeszültség elleni védelem.

A CLB felhívja a figyelmet, hogy a túlfeszültség-védelemnél olcsóbb és egyszerűbb megoldás viharban áramtalanítani a berendezéseket, és akkor a legnagyobb villámcsapás sem teszi tönkre azokat.

Az Aegon Magyarország meglévő szerződéseire továbbra is változatlan feltételekkel téríti meg a villámcsapás okozta károkat. Az elmúlt évben 14 ezer esetben érkezett viharcsapás okozta károkról bejelentés az Aegonhoz, amelyekre összesen 1 milliárd forintot fizetett ki. A CLB közleményében szereplő túlfeszültség elleni védelmi előírás kizárólag az új kötésű lakásbiztosítási módozatot érinti - közölte a társaság.

A Generali a CLB hírére reagálva ugyancsak bejelentette, hogy nem változtatnak a biztosítási szerződések feltételein, vagyis megtérítik a villámcsapás miatti túlfeszültség vagy indukció hatása által az elektromos gépekben, készülékekben és berendezésekben okozott károkat. Ezt azért is tartják fontosnak, mert az utóbbi időben a viharok kíséretében egyre több az ilyen jellegű kár, a legutóbbi viharos időszakban például a viharkár-bejelentések 39 százaléka villámcsapás miatt érkezett, 100 millió forint értékben. A Generali az idén 15 ezer villámlással összefüggő káresetet regisztrált. A biztosító közölte továbbá, hogy szakértő partnerszerviz-hálózatot működtet, a kárfelmérést követően a sérült háztartási és elektronikai készülékeket a helyszínről elszállítják, javíttatják, majd visszaviszik a tulajdonosoknak.

Felhasználóbarát, szép és gyors honlapot szeretne? Olyat, ami a Googleben is elől van? Mi megtaláltuk a megoldást: MAhonlap!

A nap képe

  • A háztáji program nyitányaként száz mázsa vetõburgonyát adott át a helyieknek Szabó Csaba miniszteri biztos.
  • Orbán Viktor a Vajdasági Magyar Szövetség elnökét fogadta
  • Vasúti személykocsi prototípusát mutatták be Szolnokon
  • A Puskás Suzuki Kupa nemzetközi utánpótlás-labdarúgótorna csütörtöki sajtótájékoztatója. (Fotó: Pelsõczy Csaba)
  • Rendkívüli segítséget kapnak a Biztos Kezdet Gyerekházak hiánypótló programjaik fenntarthatósága érdekében – jelentette be Kovács Zoltán
  • Orbán Viktor fogadta az indonéz elnököt. (Fotó: Botár Gergely)
  • Csúcstechnológia várja a betegeket a 11 milliárd forintból felújított gyõri Petz Aladár kórházban. (Fotó: Árvai Károly)
Spóroljon szálloda, hotel foglalásán, http://www.szallodaszoba.hu