Több mint félszáz báb egy kiállításon
2010-08-19 11:56:46 - BaranyanetEgyedülálló tárlatot rendeznek be a Pécsi Kisgaléria Szent István téri épületében a Pécsi Nemzetközi Felnőttbábfesztiválhoz kapcsolódó kiállítás keretében.
A Pécs2010 Európa Kulturális Fővárosa program mottóját, az „egy mindenkit visz” elvét megvalósítva az ország tizenkét önkormányzati bábszínházának régebben használt bábjait állítják ki.
Az augusztus 23-28. között megvalósuló XV. Pécsi Nemzetközi Felnőttbábfesztiválhoz kapcsolódóan Békéscsaba, Budapest, Debrecen, Eger, Győr, Kecskemét, Miskolc, Pécs, Szeged, Szombathely, Veszprém és Zalaegerszeg önkormányzatának intézményeinek bábjaival töltik meg a Pécsi Kisgaléria tereit (Pécs, Szent István tér 4.)
A 12 város, 12 bábszínház a felnőttbábfesztivál kísérő kiállításának összeállításakor a színházak felnőtt-, illetve ifjúsági előadásaiból válogattak a szervezők – mondja Sramó Gábor, a felnőttbábfesztivál igazgatója. A Bóbita Bábszínház igazgatója azt mondta, bár nem újkeletű, hogy az intézmények időről időre kiállításokat rendeznek bábjaiknak, a mostani pécsi esemény egyedülálló lesz, hiszen itt egyszerre tizenkét bábszínház, „élettel teli” darabjai jelennek meg egyszerre, azaz összesen akár hatvan textilhőst tekinthetnek meg a látogatók.
Sramó Gábor utalt rá: nem muzeális darabok kerülnek a reflektorfénybe, hiszen a hazai bábszínházak fiatalok. A legöregebb darabok így is lehetnek 20-30 évesek, teszi hozzá, ám ezzel együtt az elmúlt időszak már „nem dolgozó” szereplőiről lesz elsősorban szó. A kiállítás az izgalmas látványon túl egyébként rövid információt is szeretne adni a bemutatkozó bábszínházakról, alkotóiról.
A Kisgalériába az ingyenes belépést jelentő vasárnap kivételével 300/150 forintos áron juthatunk be a fesztivál ideje alatt mindennap 10–18 óra között.


RSS






A nap képe




Érdekességek, képgalériák


